Оползотворяваме с грижа за обществото и природата

Новини

Начало » Новини »Учениците в Стара Загора се обучават на разделно събиране на отпадъци в 3D автобус

Учениците в Стара Загора се обучават на разделно събиране на отпадъци в 3D автобус

19.03.2012

Със съдействието на Община Стара Загора, Организацията за оползотворяване на отпадъци от опаковки ЕКОПАК, включи в уникалното си 3D турне и Града на липите. Децата от 1-ви до 4-ти клас на ОУ „Димитър Благоев“ вече имаха възможност да се качат в уникалния 3D Екобус, който е модерен мобилен център за обучения и презентации, представящ по интересен и интерактивен начин разделното събиране. Автобусът ще посети всички училища с класове от 1 до 4 клас в града. Турнето се осъществява със съдействието на общините-партньори на ЕКОПАК и Министерство на образованието, младежта и науката и цели насърчаване на отговорно отношение към околната среда и конкретно към разделното събиране на отпадъци сред децата от началния курс.

Малчуганите имат възможност да се запознаят с героите от специално създаден за целта 3D филм – Харти, Пластика и Стък, както и да проверят знанията си за разделно събиране на отпадъци от опаковки и опазване на околната среда с интерактивна игра. Всяко от децата, посетили зелените часове на ЕКОПАК, получава подарък – семенца от дървета, които може да засади само и специален код за регистрация на http://ecopack.bg/ecobus/, за да участва в томболаза дигитален фотоапарат и 20 силиконови часовника. Програмата е съобразена с интересите на децата от възрастовата група.

А ето и графика за престоя на „Зеления 3D автобус – Летящата еко класна стая” в гр.Стара Загора:

 

Дата Първоначално планиран час Училище
9.03 08:40 Начално училище "Димитър Благоев"
12.03 08:00 Пето основно училище "Митьо Станев"
13.03. 09:00 СОУ "Иван Вазов"
14.03. 08:20 СОУ "Максим Горки"
14.03 Около 12ч. Начално училище "Зора"
15.03 08:00 ОУ ”Г. Райчев”
16.03 11:10 СОУ ”Хр. Смирненски”
19.03 08:00 ХІ ОУ ”Н. Лилиев”
19.03 11:50 СОУ ”Хр. Смирненски”
20.03 08:00 ІІ ОУ ”П. Р. Славейков”
20.03 11:55 VІ ОУ ”Св. Никола”
21.03 08:00 ІІ ОУ ”П. Р. Славейков”
22.03 11:20 ІХ ОУ ”В. Ханчев”
23.03 08:00 Х ОУ ”Св. св. Кирил и Методий”
23.03 11:00 VІІ ОУ ”М. М. Кусев”
26.03 7:30ч ІV ОУ ”К. Христов”
26.03 11:10 І ОУ ”Г. Бакалов”
27.03 7:30ч. ІV ОУ ”К. Христов”
27.03 11:10ч ІІІ ОУ ”К. Ганчев”
28.03 9:15ч ХІІ ОУ ”Ст. Караджа”
29.03 08:00 ХІІІ ОУ”П.Хилендарски”
29.03 11:30 ОУ ”Самара”
30.03 08:45 СОУ ”Железник”
2.04 08:40 СОУ ”Железник”
3.04 08:00 СОУ "Васил Левски"

До момента над 30 500  ученици от 1-ви до 4-ти клас в София, Смолян, Варна, Бургас,  Добрич, Русе, Разград и Велико Търново са се включили в кампанията. 3D Екобусът е в Стара Загора от 9-ти март до 4-ти април.

 


 
0800 1 5253 Безплатен телефон за въпроси и сигнали на граждани за разделно събиране на отпадъци