Оползотворяваме с грижа за обществото и природата

Новини

Начало » Новини »Турнир по бадминтон "Златното перце"

Турнир по бадминтон "Златното перце"

23.10.2012

На 20 и 21 октомври тази година се проведе седмото издание на ученическия турнир по бадминтон за купа София – „Златното перце“. Възобновен с финансовата подкрепана ЕКОПАК България и под патронажа на кмета на Столична община г-жа Йорданка Фандъкoва и тази година турнирът допринесе за популяризирането и развитието на бадминтона в столицата. В състезанието участие взеха 196 ученици от 40 столични училища, както и 40 учители, които премериха сили помежду си.

Състезанието беше открито от д-р Тодор Чобанов, заместник кмет на Столична община и Тодор Бургуджиев, изпълнителен директор на ЕКОПАК България. Те подчертаха, че опазването на околната среда и спорта са взаимно свързани и зразиха надежда, че организирането на подобен турнир насочва вниманието на младите хора към спорта и отговорното поведение към околната среда.

Специални гости на откриването бяха европейската ни шампионка по бадминтон до 17 г. Стефани Стоева и националните ни състезатели Мария Мицова, Мила Иванова, Линда Зечери, Стефан Гърев, Владимир Шишков, Димитър Делчев, които бяха посрещнати от участниците с бурни аплодисменти.

Всички участници получиха подаръци от ЕКОПАК, минерална вода и сокове, доставени специално за събитието от Девин и Кока Кола.

Ето и крайното класиране в различните категории:

ИНДИВИДУАЛНО

МОМЧЕТА 1-2 клас

1м. Александър Цицелков – ЧОУ „ Питагор”

2м. Петър Зографов – 26 СОУ „Йордан Йовков”

3м. Йордан Йорданов – 109 ОУ „Христо Смирненски”

        Сава Порталски – 12 СОУ „ Цар Иван Асен II „

 

МОМИЧЕТА 1-2 КЛАС

1м. Косара Андреева – 21 СОУ СОУ „Христо Ботев”

2м. Рая Ченкина – 96 СОУ „Лев Николаевич Толстой”

3м. Йоаннна Йорданова – 120 ОУ „Г. С. Раковски”

       Слава Димчева – 119 СОУ „Академик Михаил Арнаудов”

 

МОМЧЕТА 3-4 клас

1м. Александър Янакиев – 54 СОУ „ Димитър Страшимиров”

2м. Марти Весели – 12 СОУ „ Цар Иван Асен II „

3м. Калоян Ангелов – 118 СОУ „ Акд. Людмил Стоянов”

       Денис Хайрула – 11 ОУ „ Св. П. Зографски”

 

МОМИЧЕТА 3-4 клас

1м. Росена Кадреева – 55 СОУ „Петко Каравелов”

2м. Живка Стоянова – 93 СОУ „Александър Теодоров-Балан”

3м. Мира Димитрова – 18 СОУ „Уилям Гладстон”

       Илияна Божинова – 103 ОУ „Васил Левски”

 

МОМЧЕТА 5-7 клас

1м. Самуил Иванов – ЧОУ „Дъга”

2м. Иван Огнянов – 22 СОУ „Г. С. Раковски”

3м. Кардам Боев – СМГ „Паисий Хилендарски”

       Христо Чапаров – СМГ „Паисий Хилендарски”

 

МОМИЧЕТА 5-7 клас

1м. Мария Делчева – 35 СОУ „Добри Войников”

2м. Велина Орешкова – 31 СУЧЕМ „Иван Вазов”

3м. Ана Борисова – 31 СУЧЕМ „Иван Вазов”

      Дона Станкова – 130 СОУ „Стефан Караджа”

 

ОТБОРНО КЛАСИРАНЕ

 МОМЧЕТА 3-4 клас

1м. 118 СОУ „ Акд. Людмил Стоянов”

2м. 103 ОУ „Васил Левски”

3м. 12 СОУ „ Цар Иван Асен II „

 

МОМИЧЕТА 3-4 клас

 1м. 103 ОУ „Васил Левски”

2м. 55 СОУ „Петко Каравелов”

3м. 93 СОУ „Александър Теодоров-Балан”

 

МОМЧЕТА 5-7 клас

 1м. СМГ „Паисий Хилендарски”

2м. 104 ОУ „Захари Стоянов”

3м. 130 СОУ „Стефан Караджа”

 

МОМИЧЕТА 5-7 клас

1м. 31 СУЧЕМ „Иван Вазов”

2м. 130 СОУ „Стефан Караджа”

3м. 144 СОУ „Народни Будители”

 

НАЙ-МАСОВО УЧАСТИЕ

 1м. 120 ОУ „Г. С. Раковски”

2м. 130 СОУ „Стефан Караджа”

3м. 104 ОУ „Захари Стоянов”

 

КЛАСИРАНЕ УЧИТЕЛИ ИНДИВИДУАЛНО

ЖЕНИ ЕДИНИЧНО

1м.Диляна Михайлова - 104 ОУ „Захари Стоянов”

2м.Ивелина Михайлова - 104 ОУ „Захари Стоянов”

3м.Милена Димитрова – 144 СОУ „Народни Будители”

      Соня Ценова - 144 СОУ „Народни Будители”

 

ЖЕНИ ДВОЙКИ

1м. Диляна Михайлова - 104 ОУ „Захари Стоянов”

       Ивелина Михайлова - 104 ОУ „Захари Стоянов”

2м. Соня Ценова - 144 СОУ „Народни Будители”

       Цветина Ларгова - 144 СОУ „Народни Будители”

3м. Весела Тодорова - 144 СОУ „Народни Будители”

       Милена Димитрова - 144 СОУ „Народни Будители”

       Жасмина Радева - 118 СОУ „ Акд. Людмил Стоянов”

       Анелия Миланова - 144 СОУ „Народни Будители”

 

МЪЖЕ ЕДИНИЧНО

1м. Красимир Иванов - 144 СОУ „Народни Будители”

2м. Георги Богданов -

3м. Мартин Милчев - 103 ОУ „Васил Левски”

       Йордан Димитров - 11 ОУ „ Св. П. Зографски”

 

МЪЖЕ ДВОЙКИ

1м. Красимир Иванов - 144 СОУ „Народни Будители”

       Тимур Джафари - 144 СОУ „Народни Будители”

2м. Мартин Милчев - 103 ОУ „Васил Левски”

       Радослав Радев -

3м. Борис Хъртарски - 120 ОУ „Г. С. Раковски”

       Йордан Димитров - 11 ОУ „ Св. П. Зографски”

 

СМЕСЕНИ ДВОЙКИ

1м.Красимир Иванов - 144 СОУ „Народни Будители”

       Соня Ценова - 144 СОУ „Народни Будители”

2м.Диляна Михайлова - 104 ОУ „Захари Стоянов”

      Йордан Димитров – 11 ОУ „ Св. П. Зографски”

3м.Борис Хъртарски – 120 ОУ „Г. С. Раковски”

      Милена Димитрова – 144 СОУ „Народни Будители”

 

     Георги Богданов

     Жасмина Радева – 118 СОУ „ Акд. Людмил Стоянов”

 

Секретар: Антраник Касабян

Пом. Гл. Съдия: Живко Димитров

Гл. Съдия: Илко Орешков

 


 
0800 1 5253 Безплатен телефон за въпроси и сигнали на граждани за разделно събиране на отпадъци